11.07.16

Всесвітній день шоколаду

Сьогодні, 11 липня 2016 р., відзначають Всесві́тній день шоколадуУ 600 році до н. е. стародавні майя та ацтеки стали культивувати какао-дерево й готувати з його плодів напій чоколатль (складався з розмолотих какао-бобів, пекучого перцю чілі та меду). Його вважали їжею богів, унаслідок чого плоди какао-дерева стали використовувати як гроші: за сотню бобів можна було купити раба. У Старому Світі про шоколад дізналися лише через 2000 років. Спочатку Колумб отримав у дар від індійців какао-боби, а через декілька років інший іспанський конкістадор, Ернан Кортес, подарував їх королю Карлу V. У супровідному листі мовилося, що одна чашка шоколадного напою допомагає боротися із втомою, додає сил. Але іспанцям він не сподобався. Тому кухарі вирішили вдосконалити творіння ацтеків: замінили чилі на корицю і мускатний горіх, замість меду додали цукру й подали шоколад гарячим. Напій сподобався королю. Пізніше шоколад став настільки популярним, що був обов'язковим ранковим напоєм іспанських аристократів. Тільки в другій половині XVII століття шоколад стали додавати у випічку – тістечка та рулети. Це відкрило новий етап в історії продукту - тепер його можна було не тільки пити, але й їсти. А ось перші предки шоколадних плиток з'явилися тільки в XIX столітті. Із тієї миті почався розквіт компаній, що виробляють кондитерські вироби з цього продукту. Започаткували День шоколаду французи в 1995 році.
     Шоколад («їжа богів») містить речовини з групи флавонідів, які корисні для серця й судин. У чорному шоколаді міститься від 30 % до 75 % какао-бобів, у молочному – менше какао-бобів і більше цукру, ніж в чорному, білий – складається з какао-олії, сухого молока й цукру.
У шоколаді є різні елементи, які сприяють зняттю стресу й допомагають психологічно відновитися. З усіх видів шоколаду корисний саме гіркий, тому що він стимулює додатковий викид ендорфінів. Вони в свою чергу покращують настрій і тримають в тонусі весь організм людини. Шоколад бадьорить, тому що в какао-бобах є кофеїн, і з них виробляють цей продукт. У невеликих дозах кофеїн здатний підвищити фізичну і розумову працездатність організму. При цьому зменшується відчуття сонливості та втоми. А велика кількість глюкози в шоколаді буде основним джерелом енергії для людського організму. Споживання шоколаду покращує настрій: у какао-бобах є амінокислоти, триптофан, важливі для утворення серотоніну – «гормону щастя». Якщо кожен день їсти трохи чорного шоколаду, то старіння шкіри сповільниться. Крім того покращиться в шкірі й обмін речовин. На ці процеси впливають антиоксиданти, які містяться у великій кількості в цьому солодкому продукті. Чорний шоколад істотно знижує утворення і розвиток меланоми, одного з найбільш небезпечних ракових захворювань; знижує ризик появи цукрового діабету або ожиріння. Темний шоколад допоможе схуднути, оскільки зменшує бажання їсти солодке, жирне або солоне.
    Проте з цим продуктом важливо не переборщити. Енергетична цінність білого шоколаду – 539 ккал (23,48 білків, 288,81 жирів, 236,16 вуглеводів), молочного – 554 ккал (39,2 білків, 312,3 жирів, 201,6 вуглеводів), чорного – 539 ккал (24.8 білків, 318,6 жирів, 192,8 вуглеводів). Тому необхідно їсти якісний темний шоколад, у складі якого не менше 70% какао, менше споживати білий та молочний.




Немає коментарів: