Звіт про роботу гуртка за 2014-2015 н.р.

Звіт про результати роботи гуртка
«Основи наукової діяльності в МАН»
за 2014-2015 н.р.
Керівник гуртка –
канд. пед. наук, старший викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ВП НУБіТ України «Ніжинський агротехнічний інститут»; учитель української мови та літератури
Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради
Бутурлим Тетяна Іванівна

1.                Засвоєння гуртківцями технології написання наукової роботи.
2.                Підготовка наукових робіт:
·       Борщ А. (11 клас) «Виховання сімейних цінностей старшокласників у процесі літературного діалогу з батьками» (відділення «Філософії та суспільствознавства» (секція «Педагогіка»)) – диплом ІІ ступеня ІІІ етапу МАН.
·       Міхієнко Ю. (10 клас) «Презентація сучасної літератури в репертуарі Ніжинського драматичного театру імені М. Коцюбинського 2010-2015 рр.» (відділення «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство» (секція «Мистецтвознавство»)) – написання  теоретичної частини.
·       Линник О. (10 клас) «Технологія виконання домашніх завдань з української літератури в старшій школі» (відділення «Філософія та суспільствознавство» (секція «Педагогіка»)) – написання  теоретичної частини.
3.                Консультування в написанні наукових робіт, підготовка до написання контрольної роботи з української мови та літератури:
·        Тертишник Н. Сучасні молодіжні журнали як засіб формування успішної особистості – диплом І ступеня ІІ етапу, учасник ІІІ етапу.
·        Черства І. Специфіка дитячих журналів пізнавального спрямування – диплом ІІ ступеня ІІ етапу.
·        Нойман В. Роль заголовків у статтях газет Ніжина й Чернігова – диплом ІІІ ступеня І етапу.
·        Бородавко А. Спортивний блок новин у місцевій пресі: концептуально-мовний аналіз – диплом ІІІ ступеня І етапу.
·        Романова А. Досудове провадження у справах дітей, які не досягли віку кримінальної відповідальності – диплом І ступеня І етапу.
·        Харченко К. Історія села Макіївки Носівського району Чернігівської області – диплом І ступеня І етапу, учасник ІІ етапу.
4.                Проведення відкритого гурткового заняття «Наукове спостереження. Види наукового спостереження» (13.11.14).
5.         Залучення учнів до відкритого заняття з української літератури «Характер ґендерних взаємин персонажів роману В.Підмогильного «Місто» (24.10.14).
6.     Наукове керівництво учнівською конкурсною роботою Всеукраїнського історико-літературний конкурсу «Лицарі українського романтичного світосприйняття. М. Коцюбинський. С. Параджанов» (ІІІ етап, лауреат).
7. Проведення дослідження «Якості сучасного випускника» (144 респонденти – учні 10-11 класів) та презентація результатів на семінарі в ліцеї «Вимоги до сучасного випускника».
8. Підготовка завдань для проведення контрольної роботи з української мови та літератури для учасників І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Перевірка конкурсних робіт.
9. Організація та проведення на базі Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради Всеукраїнській науково-практичній конференції «Українська та світова література в сучасному контексті» (18.03.15).
10. Залучення гуртківців до участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Українська та світова література в сучасному контексті» (18.03.15): 38 ліцеїстів (68%) – із 56 учасників; із них 12 – гуртківці:
·        Міхієнко Ю. Всеукраїнська літературно-мистецька премія імені братів Богдана та Левка Лепких.
·        Міхієнко Ю. Порівняльний аналіз літературної казки Ганса Крістіана Андерсена «Принцеса на горошині» та Євгена Тищука «Принцеса без горошини».
·        Линник О. Літературна премія імені Ірини Вільде.
·        Линник О. Технологія виконання домашніх завдань у процесі вивчення сучасної української літератури.
·        Рудько В. Життєвий і творчий шлях Юрія Іздрика.
·        Демченко Є. Життєвий і творчий шлях Леся Подерв’янського.
·        Величко Т. Літературна премія фундації Івана Багряного.
·        Борщ А. Проблема батьків і дітей у романі Ольги Слоньовської «Дівчинка на кулі».
·        Борщ А. Виховання сімейних цінностей у процесі літературного діалогу зі старшокласниками та їхніми батьками.
·        Тертишник Н. Проблема духовності в драмі Олександра Забарного «Грішниця».
·        Мелащенко А. Трагічне кохання т. Шевченка в драмі Олександра Забарного «Грішниця».
·        Бринзей Л. Ліричний герой поезії Василя Герасим’юка.
11. Залучення гуртківців до участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції  «Права та обов’язки людини і громадянина в Україні» (21.11.14):
·     Романова А. Досудове слідство у справах про суспільно небезпечні діяння дітей, які не досягли віку кримінальної відповідальності.
·     Борщ А. Формування сімейних цінностей старшокласників у контексті правового виховання.
12. Залучення гуртківців до участі в Першій обласній історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді (26.11.14):
·        Харченко К. Історія села Макіївки Носівського району Чернігівської області (від найдавніших часів – до середини  ХХ ст.)
13. Залучення гуртківців до участі в конкурсі «Перші проби пера»  в рамках ІV Всеукр. наук.-практ. конф. «Українська та світова література в сучасному контексті»:
·        Кебкал Ю. Чернігівщино, краю веселковий – диплом ІІІ ступеня.
·        Войтенко В. Вірш про кохання – диплом ІІІ ступеня.
·        Тертишник Н. Вірші – учасник конкурсу.
·        Борщ А. Війна сьогодення (есе) – учасник конкурсу.
·        Нойманн В. Есе про війну – диплом ІІІ ступеня.
·        Тертишник Н. Новела про війну – диплом І ступеня.
14. Залучення гуртківців до участі в конкурсі «Кращий знавець сучасної української та світової літератури» в рамках ІV Всеукр. наук.-практ. конф. «Українська та світова література в сучасному контексті»:
Борщ А.диплом І ступеня.
Бринзей Л.диплом І ступеня.
15. Залучення гуртківців до участі в конкурсі «Найактивніший  учасник конференції» в рамках ІV Всеукр. наук.-практ. конф. «Українська та світова література в сучасному контексті»:
Борщ А.диплом І ступеня.
Харченко К.диплом І ступеня.
Титорчук А. – диплом ІІ ступеня.
16. Залучення гуртківців до участі в конкурсі «Краща наукова стаття» в рамках ІV Всеукр. наук.-практ. конф. «Українська та світова література в сучасному контексті»:
Борщ А.диплом І ступеня.
17. Залучення гуртківців до участі в Обласному конкурсі дитячої творчості «Безпека в житті – життя в безпеці» (Кебкал Ю.), ІІ Всеукраїнському конкурсі есе «Я – українець!» (Кебкал Ю.), Чемпіонаті з інтелектуальних ігор серед шкіл Чернігівської обл. «Віват, інтелект!»  (Нойман В.).
18. Подання науково-дослідницької роботи Борщ А. на Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук (Житомирський державний університет імені Івана Франка).
19. Підготовка завдань для проведення І етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури, Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, Всеукраїнського конкурсу з української мови ім. Т. Шевченка.
20. Підготовка завдань для проведення директорських контрольних робіт з української мови та літератури, узагальнення результатів.
21. Участь гуртківців у вищезазначених конкурсах:
Всеукраїнська олімпіада з української мови та літератури
Супрун А.
учасник ІІІ етапу
Всеукраїнська олімпіада з російської мови та літератури
Міхієнко Ю.
учасник ІІІ етапу
Всеукраїнська олімпіада з української мови та літератури
Линник О.
диплом ІІІ ступеня
І етапу
Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика
Міхієнко Ю.
диплом ІІ ступеня
ІІ етапу
Всеукраїнський конкурс з української мови ім. Т. Шевченка
Міхієнко Ю.
диплом VІ ступеня
ІІ етапу
Тертишник Н.
диплом ІІ ступеня
ІІ етапу
22. Підготовка 19 публікацій гуртківців:
·     Борщ А. Виховання сімейних цінностей старшокласників у процесі літературного діалогу з батьками: практикум / А. Борщ. – Ніжин : Видавництво ФОП Лук’яненко В. В., ТПК «Орхідея», 2015. – 56 с.
·        Романова А. Досудове слідство у справах про суспільно небезпечні діяння дітей, які не досягли віку кримінальної відповідальності / А. Романова // Права та обов’язки людини і громадянина в Україні: зб. матеріалів Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Ніжин, 21 лист. 2014 р.) / заг. ред. О. Дудченко. – Ніжин, 2014.
·        Харченко К.С. Історія села Макіївки Носівського району Чернігівської області (від найдавніших часів – до середини ХХ ст.) / К. Харченко // Перша обласна історико-краєзнавча конференція учнівської молоді: матеріали конф.
·        Міхієнко Ю. Всеукраїнська літературно-мистецька премія імені братів Богдана та Левка Лепких / Ю. Міхієнко // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІV Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 18 бер. 2015 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим. – Ніжин : ФОП Лук’яненко В. В. ТПК «Орхідея», 2015. – С. 22-23.
·        Міхієнко Ю. Порівняльний аналіз літературної казки Ганса Крістіана Андерсена «Принцеса на горошині» та Євгена Тищука «Принцеса без горошини» / Ю. Міхієнко // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІV Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 18 бер. 2015 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим. – Ніжин : ФОП Лук’яненко В. В. ТПК «Орхідея», 2015. – С. 100-101.
·        Линник О. Літературна премія імені Ірини Вільде /                         О. Линник // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІV Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 18 бер. 2015 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим. – Ніжин : ФОП Лук’яненко В. В. ТПК «Орхідея», 2015. – С. 24.
·        Линник О. Технологія виконання домашніх завдань у процесі вивчення сучасної української літератури / О. Линник // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІV Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 18 бер. 2015 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим. – Ніжин : ФОП Лук’яненко В. В. ТПК «Орхідея», 2015. – С. 128-131.
·        Рудько В. Життєвий і творчий шлях Юрія Іздрика /В. Рудько // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІV Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 18 бер. 2015 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим. – Ніжин : ФОП Лук’яненко В. В. ТПК «Орхідея», 2015. – С. 32-34.
·        Демченко Є. Життєвий і творчий шлях Леся Подерв’янського / Є. Демченко // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІV Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 18 бер. 2015 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим. – Ніжин : ФОП Лук’яненко В. В. ТПК «Орхідея», 2015. – С. 34-35.
·        Величко Т. Літературна премія фундації Івана Багряного / Т. Величко // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІV Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 18 бер. 2015 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим. – Ніжин : ФОП Лук’яненко В. В. ТПК «Орхідея», 2015. – С. 39-40.
·        Борщ А. Проблема батьків і дітей у романі Ольги Слоньовської «Дівчинка на кулі» / А. Борщ // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІV Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 18 бер. 2015 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим. – Ніжин : ФОП Лук’яненко В. В. ТПК «Орхідея», 2015. – С. 86-88.
·        Бутурлим Т.І. Виховання сімейних цінностей у процесі літературного діалогу зі старшокласниками та їхніми батьками / Бутурлим Т.І., А. Борщ // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІV Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 18 бер. 2015 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим. – Ніжин : ФОП Лук’яненко В. В. ТПК «Орхідея», 2015. – С. 121-128.
·        Тертишник Н. Проблема духовності в драмі Олександра Забарного «Грішниця» / Н. Тертишник // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІV Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 18 бер. 2015 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим. – Ніжин : ФОП Лук’яненко В. В. ТПК «Орхідея», 2015. – С. 91.
·        Мелащенко А. Трагічне кохання т. Шевченка в драмі Олександра Забарного «Грішниця» / А. Мелащенко // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІV Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 18 бер. 2015 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим. – Ніжин : ФОП Лук’яненко В. В. ТПК «Орхідея», 2015. – С. 92.
·        Бринзей Л. Ліричний герой поезії Василя Герасим’юка / Л. Бринзей // Українська та світова література в сучасному контексті : матеріали ІV Всеукр. наук.-практ. конф. (Ніжин, 18 бер. 2015 р.) / відп. ред. Т. І. Бутурлим. – Ніжин : ФОП Лук’яненко В. В. ТПК «Орхідея», 2015. – С. 93-94.
·        Бутурлим Т.І. Читають усі: і дорослі, і малі (гра для старшокласників та їхніх батьків) / Бутурлим Т.І., А. Борщ // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради. – 2015. – Вип. 1 (7). – С. 141-143.
·        Тертишник Н. Тематико-композиційний аналіз сучасної молодіжної періодики (на прикладі журналу «Однокласник») / Н. Тертишник // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради. – 2014. – Вип. 2 (6). – С. 69-71.
·        Черства І. Специфіка дитячих журналів пізнавального спрямування / І. Черства // Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради. – 2014. – Вип. 2 (6). – С. 71-75.

23. Участь гуртківців у вебінарі з української мови та літератури.
24. Залучення гуртків до проведення тижня української мови.
- лінгвістичний конкурс «Цікаві завдання з української мови» (найбільш активними учасниками конкурсу були Безпала К., Мостова М., Вороченко О., Якуба М., Залога М.);
- гра «Мовний Олімп ХХІ» (перемогли команда «Ерудит» (Кебкал Ю., Линник О., Сичова М., Татарин І., Щітка І.) (І укр. філ.) та «Інтелектуали» (Браксмайєр Ю.. Храпаль А., Грищенко А.) (ІІ ін. філ.); команди «Коліжанки»  (Гмиря Т., Величко Т., Зінченко Т., Лисовець О., Рудько В.) (І укр. філ.) та «Олімпійці» (Шевченко Р., Безпала К., Левчук В.) (ІІ ін. філ.) посіли ІІ місце;
- конкурс «Майстер української орфографії» (переможець - Міхієнко Ю.);
- конкурс ребусів про українську мову «Моя рідна мова – українська!» (Вороченко О. та Мостова М.).
25. Залучення гуртків до проведення тижня української літератури.
26. Залучення гуртків до оформлення наочного матеріалу для проведення конференції.
27. Консультування гуртківців у виконанні завдань із навчальної  практики.
28. Проведення тренінгу на педраді «Формування успішної особистості ліцеїста».
29. Підготовка гуртківців до к.р., ДПА, ЗНО.
30. Виконання навчальної програми гуртка.Немає коментарів: