31.03.17

Увага!!!

Шановні ліцеїсти І-ІІ курсів!!!
06.04.2017 р. на базі ліцею буде проводитися зріз знань з української мови та літератури у формі ЗНО. Початок - о 08.00 год. Сподіваюся, що ви вже підготувалися до перевірки знань, умінь і навичок!

Завтра День сміху, але в Україні відбудеться пробне ЗНО з укр. мови та літ.

Для участі у пробному ЗНО 2017 року зареєструвалися 132 012 учасників. Найбільше зареєстрованих у м. Київ – 11 253, Львівській – 11 136, Дніпропетровській – 10 585, Харківській – 9 030 та Одеській областях – 7 767 осіб. Для проходження тестування з української мови зареєстровано 113 460 учасників, з математики – 29 168, історії України – 24 596. Четвертий за популярністю предмет – англійська мова (17 783 осіб). Цього року визначити результати пробного зовнішнього незалежного оцінювання можна буде за допомогою онлайнового сервісу, який відкриють 1 квітня 2017 року. 

30.03.17

Для кмітливих: виконайте три завдання з укр. літератури - отримайте "12" б.

1. Випишіть із драми-феєрії "Лісова пісня" Лесі Українки 5 цитат про міфологічні уявлення персонажів. 
2. Зіставте художній твір із його екранізацією.
3. Створіть рекламу "Лісової пісні" Лесі Українки.

Для кмітливих: виконайте три завдання з укр. мови - отримайте "12" б.


1. Напишіть 5 прислів'їв українською мовою та відповідник російською, англійською мовами. Підкресліть члени речення. Збережіть як картинку та надішліть мені на електронну пошту. 
2. Підготуйте 5 фото з неправильними й правильними варіантами слововживання (н-д, самий гарний - найкращий).
3. Знайдіть 5 пісень про весну. Випишіть із них 5 абстрактних, 5 речовинних, 3 збірні іменники та іменники І та ІІ відміни (укажіть назву пісні).

Гуртожитки для студентів у різних країнах світу

Недоліки в системі освіти (результати дослідження 2015 р.)

ошкільна освіта:
-       нерівний доступ до дошкільної освіти, що спричинений чергами у дитячі садки.
Загальна середня освіта:
-       нерівний доступ до шкільної освіти;
-       неналежне визнання навчальних досягнень;
-       приватні додаткові заняття вчителів;
-       неналежне використання батьківських внесків;
-       корумпований вплив на закупівлю підручників.
Вища освіта:
-       корумпований доступ до вищої освіти (магістерські програми);
-       неналежне визнання навчальних досягнень студентів;
-       академічна недоброчесність.

26.03.17

Мобільний додаток «Моє ЗНО»

Український центр оцінювання якості освіти спільно з компанією Infopulse та BIONIC University створив та запустив мобільний додаток «Моє ЗНО». Тож тепер учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть будь-де і будь-коли переглянути розклад обраних тестувань і отримати результати ЗНО.

Підвищення заробітної плати вчителів


Із 1 січня 2017 року середня заробітна плата вчителя загальноосвітньої школи зросла до 4 800 – 6 800 гривень, а до 1 вересня просування по тарифній сітці на два розряди відбудеться для всіх педагогічних працівників. Про це повідомила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час години запитань до Уряду сьогодні у Верховній Раді.

Гендерний вимір освіти

Міністерство освіти і науки України розробило Стратегію наскрізного впровадження гендерного компоненту в освіту «Освіта: гендерний вимір 2020». Цей документ уже пройшов громадське обговорення, необхідні погодження і після доопрацювання, протягом найближчого місяця, буде внесений для затвердження Урядом. Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба під час Медійного марафону «Ґендерна рівність в Україні – на крок ближче».
http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2017/03/23/mon-provodit-antidiskriminaczijnu-ekspertizu-navchalnix-materialiv/

Дякую за 55 000 переглядів сторінок мого блогу!!!


Музика для гарного настрою

Розмір стипендій у 2017 р.

У 2017 р. розмір звичайної стипендії зріс із 825 грн до 1100 грн., підвищеної із 937 грн до 1600 грн. Відтепер стипендії отримують за рейтингом, що визначається на підставі академічної успішності студентів: 90% – за академічну успішність, 10% – за спортивні досягнення, участь у житті університету, наукову активність або інші критерії, які визначить університет. Але додаткові критерії не є обов'язковими. 

День пам'яті Бетховена

26 березня 1827 р. помер німецький композитор Лю́двіг ван Бетхо́вен, автор 9 симфоній, 11 симфонічних увертюр («Коріолан», «Егмонт», «Леонора»), 5 концертів для фортепіано з оркестром, 6 юнацьких сонат для фортепіано, 32 сонат для фортепіано ( «Місячна», «Патетична»), 32 варіацій і 60 п'єс для фортепіано, 10 сонат для скрипки і фортепіано («Крейцерова»), концерту для скрипки з оркестром, концерту для фортепіано, скрипки та віолончелі з оркестром, 5 сонат для віолончелі та фортепіано, 16 струнних квартетів, 6 тріо, балету «Творіння Прометея», опери «Фіделіо» та ін.

Д.з. для учнів І ін. філ.: переглянути фільм "Лісова пісня" та зіставити з текстом

23.03.17

Тести за драмою-феєрією "Лісова пісня" Лесі Українки (авторка - Гребеник О.)

Релаксація "Я - частинка природи" (авторка - Харченко Вікторія)

Закрийте очі, ви лежите на м'якій траві, навколо вас на галявині ростуть квіти. Ось скрекоче коник, зозуля десь далеко кує. Ви відчуваєте теплі промінчики сонця. Вони зігрівають ваші руки, ноги, обличчя. Один із променів торкнувся ваших губ і намалював вам посмішку. Вам приємно від цих дотиків. Відчуваєте себе частиною природи. Цю посмішку ви пронесете й подаруєте своїм друзям ... Ваша прогулянка була на диво чудовою.

21.03.17

Гарного перегляду скороченого варіанту відеоп'єси Н. Уварової «Трикутники»

 Високу акторську майстерність продемонстрували О. Гребеник, М. Червяк, А. Шутун, О. Кисіль, І. Гопка, Д. Кравчук. Учні та вчителі отримали велике задоволення від перегляду, а молоді актори відкрили в собі музу Полігімнії (музу красномовства), Талії (музу комедії), Мельпомени (музу трагедії), Ерато (музу любовної поезії). 

Гарного перегляду скороченого варіанту відеоп'єси Лани Ра (Світлана Конощук) "Час відьом"

Високу акторську майстерність продемонстрували
Ж. Коврова, Ю. Крупка, О. Фесенко, Б. Хіжняк, В. Даніленко


20.03.17

21 березня

  • Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації;
  • Міжнародний день людини із синдромом Дауна;
  • Міжнародний день лісів;
  • Міжнародний день поезії.

Музика для душі

Відеоролик від моїх розумничок І ін. мов "Як ми готуємося до ЗНО з укр. мови та літ."

 Автори - Овод Олександра, Пономаренко Яна

20 березня святкують Всесвітній день щастя


Із 2006 р. визначається Міжнародний індекс щастя, що розробляється групою незалежних експертів на основі 2-3-річного опитуванння населення країни. Основне питання полягає в оцінці рівня особистого щастя за шкалою від 0 до 10 (Cantril ladder question). Найщасливішою країною у світі у 2016 році стала Данія, на останньому місці за оцінкою індексу щастя є Бурунді, а Україна в цьому рейтингу посіла 123 місце.

Звіт про декаду української літератури в Ніжинському обласному педагогічному ліцеї

Із 10 по 17 березня 2017 р. у Ніжинському обласному ліцеї Чернігівської обласної ради відбулася декада української літератури.
Під керівництвом А. М. Кайдаш 10.03.17 було проведено ХІІ Регіональний конкурс учнівської творчості «Славні нащадки Тараса», присвячений Шевченківським дням, зокрема була здійснена  урочиста хода вирушили до пам’ятника Кобзареві в міському парк, проведено концерт, де конкурсанти зачитали свої твори. Учасники конкурсу отримали збірку поезій «Стежка до Шевченка», дипломи лауреатів, грамоти від райдержадміністрації, блокноти від райдержадміністрації з логотипом конкурсу «Славні нащадки Тараса», торт – від ПАТ «Ніжинський хліб», м’яку іграшку – від ПП «Копиця». Серед 42 учасників м. Ніжина, Ніжинського району, м. Прилук, м. Києва, м. Чернігова 12 учнів стали переможцями:  
1) у віковій категорії «Середні класи»:
І місце – учениця 7 класу Світанківської ЗОШ І-ІІІ ст. Єлизавета Москаленко;
ІІ місце – учениця 6 класу Ніжинської ЗОШ № 17 Лада Хомич;
ІІІ місце – учениця 5 класу Липоворізького НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІ ст. Ніжинської районної ради Карина Литвин, учень 6-А класу Ніжинської гімназії № 3 Віталій Давиденко;
2) у віковій категорії «Старші класи»:
І місце – учениця І курсу класу іноземної філології Ніжинського обласного педагогічного ліцею Альона Шевченко;
ІІ місце – учениця 9-А класу Прилуцької гімназії № 5 імені В. А. Затолокіна Прилуцької міської ради Анастасія Дорошенко, учениця 10-В класу Київської гімназії східних мов № 1 Анастасія Порицька;
ІІІ місце – учениця 8-Б класу Ніжинськоїї гімназії № 3 Вероніка Рєпіна, учениця 11-А класу Київської гімназії східних мов № 1 Софія Зачепило, учениця І курсу класу іноземної філології Ніжинського обласного педагогічного ліцею Тетяна Донець.
Окремими відзнаками були нагороджені: учениця 8 класу Чернігівської гімназії № 31 гуманітарно-естетичного профілю Владислава Мартиненко («За кращий поетичний твір про Тараса Шевченка»), учень ІІ курсу класу української філології Ніжинського обласного педагогічного ліцею Василь Семенченко («За кращий прозовий твір»).
10.03.17 р. проведено літературний флешмоб за віршами  Т. Шевченка (І курс, фізико-математичний клас, Т. А. Бронзенко), а також  онлайн-тестування за творчістю українських письменників (І курс, клас іноземної філології, Т. І. Бутурлим).
14.03.17 відбулася «Творча зустріч-інтерв’ю з «царівною» й «королівною» української літератури (І курс, клас української філології,                             О. В. Міщенко). Під час виховного заходу учні мали змогу звернутися до творчості тих письменниць, хто силою свого кохання, мудрістю та жертовністю демонструють зразок величі цього почуття, – інтимної лірики Лесі Українки та епістолярію Ольги Кобилянської.
16.03.17 проведено вікторину «Поезія — це завжди неповторність...» (ІІ курс,  фізико-математичний клас, О. О. Костенко). Захід був присвячений українській ліриці. Учням пропонувалися різні завдання, «закодовані» під кожною пелюсткою так званої «поетичної квітки». У цілому питання групувалися під сімома рубриками: «Впізнайте автора за віршем», «Вгадайте поета за перифразом», «Розгадайте кросворд», «Чий  портрет?», «Визначте жанр указаного твору», «Які художні засоби використав поет?», «Впізнайте поета за характеристиками». Серед найактивніших учнів були А. Горюшкіна, І. Клименко, Д. Кирій Дарину, А. Давиденко, В. Підгайна та ін.
Під керівництвом Т. І. Бутурлим учні І курсу, класу іноземної філології, зокрема О. Фесенко, О. Гребеник, Є.Гуга, А.Стародубцева, М.Котляревська, М.Червяк, Л.Кравченко, Л. Цирин,  презентувати три відеоролики «Як ліцеїсти готуються до ЗНО з української мови та  літератури». Їх можна переглянути на блозі Т. І. Бутурлим: https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquaHZGbDFrVUJtYTg/view?usp=sharing   https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzqublRFQjRxOGNhTDA/view?usp=sharing   https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquQjJZY2Y0Y080OTg/view?usp=sharing

17.03.17 р.  під керівництвом Т. І. Бутурлим учні І курсу, класу іноземної філології підготували інсценізацію п’єси Лани Ра (С. Конощук) «Час відьом» та Н. Уварової «Трикутники». Високу акторську майстерність продемонстрували Ж. Коврова, Ю. Крупка, О. Фесенко, Б. Хіжняк, В. Даніленко; О. Гребеник, М. Червяк, А. Шутун, О. Кисіль, І. Гопка, Д. Кравчук. Учні та вчителі отримали велике задоволення від перегляду, а молоді актори відкрили в собі музу Полігімнії (музу красномовства), Талії (музу комедії), Мельпомени (музу трагедії), Ерато (музу любовної поезії). Усі учасники були відзначені грамотами.

19.03.17

День народження Ліни Костенко

 Дата народження: 19 березня 1930 р.
Місце народження: Ржищів, Київська обл.
Освіта: київська школа, Київський педагогічний інститут, Московський літературний інститут імені О. М. Горького.
Трудова діяльність: письменниця; професор Національного університету «Києво-Могилянська академія», Львівського національного університету, Чернівецького національного університету.
 Сім’я: польський письменник Єжи-Ян Пахльовський; керівник Київської кіностудії імені Довженка у 1960-х рр. Василь Цвіркунов – чоловіки; культуролог Оксана Пахльовська, програміст Василь Цвіркунов – діти.
Творчість: поетичні збірки – «Проміння землі» (1957), «Вітрила» (1958), «Мандрівки серця» (1961), «Зоряний інтеграл» (1963), «Над берегами вічної ріки» (1977), «Неповторність» (1980), «Сад нетанучих скульптур» (1987), «Бузиновий цар» (1987), «Річка Геракліта» (2011); історичний роман у віршах «Маруся Чурай» (1979); поема «Берестечко» (2010); роман «Записки українського самашедшего» (2010) тощо.
Здобутки: лауреат Державної премії ім. Тараса Шевченка (1987), премії Антоновичів (1989), премії Петрарки (1994), Міжнародної літературно-мистецької премії ім. О.Теліги (2000); нагороджена Почесною відзнакою Президента України (1992), Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня (2000); має відзнаку «Золотий письменник України» (2012), відзнаку імені блаженного священномученика Омеляна Ковча (2013).
Вірш "Крила"
Вірш "Не знаю, чи побачу вас, чи ні"
Вірш "Доля"
Вірш "Вечірнє сонце, дякую за день"
Вірш "Очима ти сказав мені: люблю..."
Вірш "Страшні слова, коли вони мовчать"