Примітивно марнувати єдине життя на лінь і байдужість: черв'яки й равлики теж ні до чого особливо не прагнуть (хоча ні, навіть черв'яки й равлики щось роблять.
Вам нудно в школі й нецікаво? Немає натхнення? Уранці лінь прокидатися? А Ви помічали, що Ваші рідні щодня працюють, аби Ви мали смартфон, який обожнюєте, пристойно одягалися й витрачали кишенькові? Мами прибирають, готують, перуть і прасують - усе для Вас. Невже Ви думаєте, що хатні справи Ваших рідних такі цікаві й завжди надихають
Уникають відповідальності за вчинки й помилки безхребетні й слабкі: дійсно, важко визнавати власні прорахунки, легше скиглити, жаліти себе й виправдовуватися.
Успіх учня дорівнює праці вчителя, роботі самого школяра та комфортним умовам на уроці й у сім'ї (комфорт - зовсім не матеріальні зручності). Дуже хочеться, щоб кожен, хто причетний до успіху дитини, це розумів.
Шановні ліцеїсти! Завтра буде контрольна робота з укр. мови (І укр. філ., ІІ укр. філ., диктант, граматичне завдання) та укр. літ. (ІІ ін. філ., відповіді на запитання, тест). Повторіть вивчений матеріал.
З давніх-давен у цей день існувала традиція просити прощення. Зазвичай одна людина говорить: «Прости мене!», а інша відповідає: «Господь тебе простить, і я прощаю, і ти мене прости!». Вважається, що таким чином висловлюється сподівання на прощення Боже і скидається вантаж людських образ.
Основу цього посібника становлять матеріали уроків, за якими вивчали або вдосконалювали свою мову відомі українські політики, теле-, радіоведучі, громадські діячі.
Роботи на конкурс приймаються з 20 лютого по 25 березня.
Учасники конкурсу: учні старших класів; студенти вищих навчальних закладів усіх форм
власності.
Номінації: літературознавство (літературно-критичні статті, есе тощо про життя та
творчість Миколи Гоголя, про гоголівські традиції у творчості письменників); мовознавство (мова творів М. Гоголя); краєзнавство (статті про перебування М. Гоголя у різних місцевостях, увічнення
його пам’яті тощо); мистецтвознавство (статті та дослідження про постановки творів М. Гоголя на сценах театрів і в
кіно, ілюстрації та живописні твори про життя і творчість М. Гоголя); літературна творчість (власні прозові, поетичні, драматичні твори та переклади
творів М. Гоголя); перекладознавство (статті про переклади творів Гоголя на українську та інші
мови).