29.09.17

Сучасні освітні інструменти для вчителів

1. Edmodo: це освітній сайт, усічена соціальна мережа, яка дозволяє спілкуватися вчителям та учням.
2. Grockit: об'єднує учнів під час навчання.
3. EduBlogs: пропонує надійне і безпечне місце для ведення блогів.
4. Skype: може бути відмінним інструментом для підтримки зв'язку з іншими педагогами або навіть участі в нарадах у режимі онлайн.
5. Wikispaces: дозволяє вчителю поділитися онлайн зі своїми учнями уроками, медіа та іншими матеріалами.
6. Pinterest: багато вчителів використовують його як сховище розгорнутих планів уроків, проектів і різних надихаючих матеріалів.
7. Schoology: завдяки соціальному сайту Schoology освітяни можуть керувати заняттями, залучати до них учнів, обмінюватися контентом і спілкуватися з іншими вчителями.
8. Quora: його можна використовувати для співпраці й спілкування з іншими професіоналами даної сфери або для залучення школярів у дискусії після занять.
9. Ning: дозволяє будь-якому користувачеві створювати персоналізовані соціальні мережі, які можна чудово використовувати як педагогам, так і учням.
10. OpenStudy: тут можливе здійснення спільної колективної роботи з вивчення навчального матеріалу.
11. ePals: дає можливість зв'язатися з ким завгодно і де завгодно, допомагає учням вивчати мови й розуміти різні культури.
12. Khan Academy: Khan Academy: це колекція матеріалів з математики, природничих наук, лекції з фінансів, вікторини.
13. MangaHigh: пропонує вчителям величезну кількість освітніх ресурсів на базі ігрового навчання з математики.
14. FunBrain: це велика колекція навчальних матеріалів.
15. Educreations:, який дозволяє вчителям (або учням) створювати навчальне відео відповідно до заданої теми.
16. Animoto: дозволяє легко створювати відеоуроки або презентації для школи та обмінюватися ними з учнями.
17. Socrative: це система учнівських відповідей за допомогою ігор та вправ, які можна проходити на будь-якому пристрої.
18. Knewton: сайт персоналізує навчальний онлайн-контент для кожного учня відповідно до його або її індивідуальних потреб.
19. Kerpoof: тут учні можуть отримати незабутню творчу самореалізацію в процесі навчання, використовуючи ігри, інтерактивні заходи, інструменти малювання і багато іншого.
20. StudySync: це освітня платформа з повнофункціональним інструментарієм для викладання та навчання, уключаючи цифрову бібліотеку, щотижневі публікації практичного призначення, онлайн-твори і експертні оцінки, базові завдання і мультимедійні уроки.
21. CarrotSticks: тут учителі можуть скористатися широким спектром навчальних ігор з математики.
22. Teachers Pay Teachers: тут можна продати власні матеріали для проведення шкільного заняття, а також придбати високоякісні ресурси, запропоновані іншими вчителями.
23. Planboard: цей онлайн-інструмент допоможе оцінити й упевнитися, наскільки добре організовані уроки вчителя, наскільки правильно проходить шкільний день.
24. Timetoast: інструмент, що дозволяє учням створити зручний, інтерактивний графік реалізації проекту по хвилинах.
25. Capzles: дозволяє зібрати в одному місці різні мультимедіа, такі як фотографії, відео, документи і навіть пости у блогах, що робить його ідеальним для викладання, навчання або створення онлайн-проектів.
26. Prezi: допомагає створити унікальну презентацію.
27. Wordle: допомагає створювати хмари слів.
28. QR-коди: інструмент для створення і управління кодами, читання кодів.
29. Quizlet: полегшує педагогам процес створення навчальних посібників для школярів, особливо різних карток, які допомагають легко запам'ятати важливу інформацію.
30. MasteryConnect: дозволяє легко відстежувати й аналізувати успішність учнів, як й інші особливості навчання школярів.
31. Google Docs: педагоги разом з учнями та колегами можуть створювати і спільно використовувати документи, презентації, електронні таблиці, а також залишати відгуки та враження про створені учнями проекти.
32. YouTube.
33. TED-Ed: містить численне відео, яке структурується за темою й неодмінно стане корисним для навчання.
34. Glogster: соціальний сервіс, який дозволяє комбінувати музику, фотографії, відео та багато іншого, дозволяє створювати мультимедійні постери, плакати тощо, це відмінний спосіб для створення навчальних матеріалів і зручний інструмент для творчих проектів.
35. Creaza: допоможе здійснити задумане, пропонуючи інструменти для мозкового штурму, створення мультфільмів, а також редагування аудіо- та відеоматеріалів.
36. Mentor Mob: тут можна створити навчальний плейлист.
37. Evernote: тут можна збирати прекрасні ідеї, фотографії, записи тощо.
38. Twitter: учителі можуть зв'язуватися з іншими педагогами, брати участь у чатах, ділитися своїми ідеями, використовувати Twitter під час уроків.
39. Google Education: пропонує цілий ряд цікавих ресурсів, що стосуються освітніх технологій для вчителів, у тому числі електронну пошту і сумісні з нею додатки, відео, плани уроків, професійний розвиток і навіть освітні гранти.
40. Dropbox: тут легко обмінюватися інформацією, мати доступ до неї з будь-якої точки світу.
41. Diigo: дає можливість під час читання щось підкреслити, виділити, зробити закладки, замітки або навіть прикріпити стікер.
42. Apple iPad: це один із найбільш затребуваних, хоча і вартісних, високотехнологічних інструментів, які використовуються в проведенні сучасних шкільних уроків.
43. Aviary: це набір інструментів, які дозволяють легко редагувати зображення, ефекти, зразки, музику та аудіо або ж створювати й змінювати скріни.
44. Jing: дозволяє робити скріншоти у вигляді зображень, відео, редагувати їх і обмінюватися результатами.
45. Popplet: тут можна обговорювати важливі ідеї, створювати інтелектуальні карти, обмінюватися й співпрацювати.
46. Google Earth: це швидкий спосіб навчити учнів географії або розповісти про геологію, про те, що відбувається в будь-якій точці світу.
47. DonorsChoose: допоможете отримати фінансування проекту.
48. SlideShare: тут можна завантажити свої презентації, документи, відео та обмінюватися ними з учнями та колегами.
49. LiveBinders: дозволяє зібрати й систематизувати різні ресурси, а також надає інструменти для підключення та роботи інтерактивної дошки.
50. AudioBoo: тут можна записати аудіо,поділитися ним з учнями.

Частини вчителя

Лист МОН № 1/9-630 "Про неухильне дотримання принципів гарантування свободи педагогічної діяльності вчителя"

У Міністерстві освіти і науки звертають увагу освітніх чиновників різних рівнів на тому, що календарне та поурочне планування здійснюється вчителем у довільній формі, у тому числі з використанням друкованих чи електронних джерел тощо. Формат, обсяг, структура, зміст та оформлення календарних планів та поурочних планів-конспектів е індивідуальною справою вчителя. Встановлення універсальних у межах навчального закладу, міста, району чи області стандартів таких документів е неприпустимим. Строки їхнього зберігання вчителем також законодавчо не встановлені, а відтак вчитель самостійно приймає про це рішення.
Створення, наповнення та зберігання різноманітних портфоліо, папок, альбомів тощо з напрацюваннями вчителя на паперових носіях, у тому числі при підготовці його до чергової чи позачергової атестації, участі в конкурсах тощо не належить до передбачених законодавством видів роботи й не може вимагатися від вчителя керівниками навчального закладу, представниками методичних служб чи органів управління освітою.
Законодавчі та підзаконні акти у сфері освіти надають вчителеві право перенесення уроків, збільшення кількості годин на вивчення окремих тем. Відтак, контроль щодо так званого "відхилення" вчителя від календарного планування чи від матеріалів підручника е неправомірним і неприпустимим.

Вибір форм та методів викладання є винятково прерогативою вчителя й не можуть регламентуватися ні адміністрацією навчального закладу, ні органами управління освітою. Вимоги окремих керівників щодо зведення діяльності педагога до застосування ним лише традиційної класно-урочної форми проведення занять чи застосування тих чи інших методик е неправомірними й вчитель не зобов'язаний їх виконувати.

26.09.17

ІХ Міжнародний Фестиваль педагогічних інновацій

21-22  вересня 2017 р. на базі  Комунального навчального закладу  «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся ІХ Міжнародний Фестиваль педагогічних інновацій. Тут  було презентовано чартерну школу (м.Джексонвілл, штат Флорида, США), наукову студію Беха Івана Дмитровича, проведено майстер-класи кращих педагогів країни, секційні засідання, на яких презентувався досвід переможців Фестивалю.



20.09.17

Д.з. для учнів І курсу, класу укр. філ.: вивчити стилі мовлення

Степан Гриценко "Про пам’ять"

Всім відомо, що у нас 
Пам’ять – просто вищий клас! 
Прочитаємо лиш вірша, 
повторимо ураз: 

“Їхав Ваня на коні, 
Вів собачку по стерні, 
А в цей час якраз бабуся 
Мила фікус на вікні”. 

- Я завжди всім говорю, 
Що ніколи не зубрю, 
Що історію про Ваню
 Дуже легко повторю:

“Їхав Ваня на вікні, 
Вів собачку по стерні, 
А в цей час зелений фікус 
Мив бабусю на коні”. 

- Ну, який же ти дивак, 
Тільки хвастатись мастак! 
Краще ти мене послухай, 
А було усе отак: 

“Їхав фікус на коні, 
Вів бабусю по стерні, 
А знайома нам собачка 
Мила Ваню на вікні”.

19.09.17

Визначено 5 переможців освітньої премії «Global Teacher Prize Ukraine - 2017», які  поїдуть у Дубай:
1. Владислав Качур (м.Вінниця, англійська та німецька мови).
2. Вікторія Биркович (м.Ужгород, початкова школа).
3. Наталя Гладких (м.Київ, предмети початкової та середньої школи).
4. Паул Пшенічка (м.Чернівці, фізика й астрономія).
5. Тетяна Веркалець (с.Розсошенці, історія).

Хто саме отримає премію і приз у розмірі 100 000 гривень - стане відомо вже 7 жовтня на урочистій церемонії нагородження в Києві, що відбудеться в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка.

Канал «1+1» оголошує голосування за найкращого "Народного вчителя України" за посиланням https://tsn.ua/special-projects/teachersmatter/
Відео

Увага! Конкурс для ліцеїстів - подарунок для вчителів!

Шановні ліцеїсти! Наближається День учителя. Приємно було б почути, наскільки нам вдалося передати свої знання, уміння й навички. Тому звертаюся до всіх небайдужих і креативних учнів Ніжинського обласного ліцею Чернігівської обласної ради. Підготуйте відеоролик про вчителів ліцею. Кращі конкурсні роботи будуть відзначені грамотами й бажаною оцінкою - 12 балів.
Можливо, цей відеоролик "Учитель - це більше, ніж просто професія..." 

15.09.17

"Калина" (Альоша)

Д.з.: для учнів ІІ курсу, класу укр. філ. (законспектувати, вивчити теоретичний матеріал)

Теоретичний матеріал "Члени речення"
https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquY0FOZVhmVE5pMGc/view?usp=sharing

Олександр Авраменко презентував нові посібники

Кишеньковий посібник "100 експрес-уроків української. Частина 2" у легкій та цікавій формі розповідає про поширені помилки як у приватному спілкуванні, так і в офіційному. 
Посібник для підготовки до ДПА "Українська мова. Правопис у таблицях, тестові завдання". Книжки можна замовити за тел.: 067-344-29-00.

13.09.17

Д.з. для учнів І курсу класу укр. філ.

Скласти конспект на тему 
"Основні етапи формування і розвитку української національної мови"
Інформацію можна почитати тут: 

11.09.17

Всеукраїнський творчий конкурс «Малюнок, вірш, лист до мами»

Із нагоди святкування Дня матері започатковано Всеукраїнський творчий конкурс «Малюнок, вірш, лист до мами». Конкурс стартує з 15 вересня 2017 року до 15 березня 2018 року. Проводиться серед учнів 1-11 класів у трьох номінаціях: малюнок, вірш, лист-есе. Тематика конкурсних робіт: «Родина та родинні цінності», «Повага до батьків», «Мама і Україна». Переможців у кожній номінації буде нагороджено подарунками. Церемонія нагородження переможців відбудеться в м. Києві.
Текст віршів і листів необхідно оформлювати за вимогами: формат сторінки – А4, шрифт – Times New Roman, розмір шрифту – 14, міжрядковий інтервал – 1,5 см, поля: ліве – 3 см, праве – 1,5 см, верхнє й нижнє – по 2,5 см. Обсяг конкурсної роботи до 3 сторінок.
Конкурсні листи та вірші слід надсилати тільки в електронному форматі на адресу listdomami@gmail.com із зазначенням назви файлу: прізвища учасника_номінація (Наприклад Іваненко_лист) та вказати в темі повідомлення ПІБ і номінацію. Для участі в Конкурсі потрібно заповнити заявку.

Конкурсні малюнки слід подавати у форматі А3 та надсилати лише звичайною поштою на адресу м. Київ, відділення Нової пошти № 93 або відділення Укрпошти. 

Закон «Про освіту» прийнято!

5 вересня 2017 р. Верховна Рада України прийняла закон «Про освіту» в новій редакції. За його ухвалення у другому читанні та в цілому проголосували 255 народних депутатів.
1. Документ встановлює, що мовою освітнього процесу в освітніх закладах є державна мова. Представникам корінних народів і національних меншин України "гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти". Це право реалізується через окремі заклади освіти, класи з навчанням мовою відповідної національної меншини та корінного народу України поряд з українською мовою, і не поширюється на заклади освіти та класи з навчанням українською мовою. Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, також гарантується право на вивчення рідної мови в державних і комунальних закладах освіти або через національні культурні товариства.
2. У закладах освіти також можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою або іншими офіційними мовами Європейського Союзу.
3. Навчання в школах діти можуть починати в шість або сім років.
4. Повна середня освіта в Україні здобуватиметься протягом 12 років. Вона передбачає три рівні: початковий (чотири роки навчання), базовий середній (п'ять років) і профільний середній (три роки), який учні здобуватимуть у старшій школі або професійних освітніх закладах.
5. Навчання учнів за програмами 12-річної школи для початкової освіти має розпочатися 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти - 1 вересня 2022 року, а для профільної середньої освіти - 1 вересня 2027 року.
6. Законом передбачено, що держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками (у тому числі електронними) всіх здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників.
7. Посадовий оклад педагогічного працівника (найнижчої кваліфікаційної категорії) встановлюється в розмірі не менше 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Ця норма вводиться в дію, починаючи з 1 січня 2018 року.
8. Законопроект зруйнує монополію інститутів післядипломної освіти. Учитель сам буде обирати, де і як він збирається підвищувати свою кваліфікацію.
9. Чергова атестація педагогічних працівників проходить не рідше ніж один раз на 5 р. Рішення атестаційної комісії може бути підставою для звільнення педагогічного працівника з роботи. Передбачена сертифікація педагогічних працівників шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи (на добровільних засадах). Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником. Педагогічні працівники отримуватимуть доплату за успішне проходження сертифікації (20% до зарплати). Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич прогнозує, що на підготовку сертифікації вчителів знадобиться 1 р. після набуття ним чинності.
10. Надання пільгових довгострокових кредитів на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла або надання службового житла. Педагогам, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонерам, які раніше працювали педагогічними працівниками в цих населених пунктах і проживають у них, передбачається безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм. Але зазначені пільги надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу.
11. Держава забезпечує асигнування на освіту в розмірі не менше ніж 7 відсотків валового внутрішнього продукту за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством.
12. Державні та комунальні заклади освіти мають право надавати платні освітні та інші послуги, перелік яких затверджує Кабінет міністрів.
13. Наповнюваність класів закладів загальної середньої освіти не повинна перевищувати 30 учнів, а в сільських школах кількість учнів у класах повинна становити не менше 5 осіб, а при меншій кількості учнів у класі заняття проводяться за індивідуальною або іншими формами навчання.
14. Тривалість уроків у закладах освіти становить: у перших класах - 35 хвилин, у других - четвертих класах - 40 хвилин, у п'ятих - одинадцятих класах - 45 хвилин.
15. Керівник державного та комунального закладу загальної середньої освіти призначається на посаду за результатами конкурсного відбору строком на 6 р. і не більше ніж 2 строки підряд. Керівник сам має право призначати собі заступників та формувати педагогічний колектив.
16. Контроль за роботою педагогів передадуть новій незалежній інспекції якості знань.

09.09.17

Прийнято новий закон "Про освіту"

Блог Калинич Олесі Василівни, учителя української мови та літератури : Навчання для вчителів? Ні, не чули...

Блог Калинич Олесі Василівни, учителя української мови та літератури : Навчання для вчителів? Ні, не чули...:       Суспільство прагне сучасного вчителя: він повинен добре знати свій предмет, володіти новітніми методиками, брати участь у тренінгах...

Калинич О. Що дає новий Закон про освіту: 10 ключових змін

Блог Калинич Олесі Василівни, учителя української мови та літератури : Що дає новий Закон про освіту: 10 ключових змін:   Безперечно, сьогодні історичний день для освітян і не тільки: багатостраждальний   Закон про освіту прийнято - 255 голосів "за"...

02.09.17

Вітаю з Днем знань!!!

 Шановні ліцеїсти! Вітаю вас із початком нового навального року! Бажаю оптимістично заглядати в майбутнє, упевнено підкоряти нові вершини, зберігати гармонію душі й тіла! Любіть і поважайте один одного, не забувайте про такі поняття, як духовність, милосердя, гуманність, щирість, партнерство! Хотілося б, щоб ви слухали нас, учителів, адже ми робимо все можливе й неможливе заради вашого успіху!