26.04.17

Фото з майстер-класу "Сім'я без насильства - основа гендерної гармонії"

«Сім’я без насильства – основа ґендерної гармонії» (майстер-клас із ґендерного законодавства ХІХ-ХХІ ст. та української літератури) – для учасників Міжнародної студентської науково-практичної конференції (Ніжин, НДУ імені Миколи Гоголя, 26.04.2017).












Оголошення

Шановні колеги!
Запрошую вас на майстер-клас
 із ґендерного законодавства ХІХ-ХХІ ст.
та української літератури
«СІМ’Я БЕЗ НАСИЛЬСТВА – ОСНОВА ҐЕНДЕРНОЇ ГАРМОНІЇ»
який відбудеться 26.04.2017 р. в контексті
міжнародної студентської конференції
на базі НДУ імені Миколи Гоголя. 
Початок – о 14.30 год.
Місце проведення – аудиторія № 118.
 На вас чекають неперевершені емоції, душевне піднесення та пробудження бажання побудувати гармонію у власній сім'ї.
Із повагою Бутурлим Тетяна Іванівна


19.04.17

День довкілля

20 квітня в Україні, відповідно до указу 6 серпня 1998 р., святкують День довкілля. Проводиться ряд екологічних заходів:
— посадка нових лісових насаджень, висадження дерев і чагарників;
— упорядкування територій парків, скверів, алей, планування і створення нових парків;
— планування та створення нових газонів і квітників;
— знищення несанкціонованих звалищ;
— загальне прибирання сміття на берегах річок, озер, ставків;
— розчищення та упорядкування джерел;
проведення інформаційно-просвітницьких заходів з метою підвищення екологічної свідомості населення;
— широке висвітлення в ЗМІ, що проводяться під час цього екологічного свята.


18.04.17

День підсніжника

19 квітня – День підсніжникаЦя рослина, «молочна квітка», відома ще з 1000 р. н.е. У середні віки її шанували як символ невинності. Сьогодні налічується близько 20 видів, але практично всі вони занесені до Червоної книги. За британським повір'ям, підсніжник є найкращим захистом від чаклунства та всякої нечисті. Для цього необхідно посадити білосніжних красенів навколо житла. За язичницькою легендою,  білими квіти підсніжника зробила богиня Флора. Напередодні карнавалу вона всім рослинами подарувала костюм. Підсніжнику дісталося вбрання білого кольору. На свято дуже хотів потрапити сніг, але одягу відповідного не було. Лише підсніжник розділив із супутником зими свій прекрасний білий плащ. Так вони подружилися й не розлучаються донині. Згідно слов'янської легенди, пролісок розквітає раніше від усіх інших кольорів, тому що виявився найсміливішим. Так, одного разу Зима прийняла рішення стати єдиною володаркою Землі, не пускати Весну в їхні загальні володіння. Лише один підсніжник продерся з-під снігу. Сніг розтав –  і прийшла весна...

17.04.17

18 квітня - Міжнародний день пам'яток і визначних місць

Міжнародний день пам'яток і визначних місць відзначається з ініціативи Міжнародної ради з питань охорони пам'ятників і визначних місць. Рішення про відзначення свята було прийнято Генеральною Асамблеєю ЮНЕСКО у 1983 році. Із метою підтримки ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам'яток історії та культури в Україні 18 квітня відзначають Де́нь пам'ято́к істо́рії та культури.
Відео https://www.youtube.com/watch?v=Xb7X4xSvAvE


Пазл "Повторення частин мови" (авторка - Дейнеко Марина)

16.04.17

День народження князя Святополка

16 квітня 1113 р. народився Святопо́лк Ізясла́вич, князь із династії Рюриковичів, син Ізяслава Ярославовича, онук Ярослава Мудрого.



15.04.17

Вітаю з Великоднем!!!

Шановні старшокласники, учителі, друзі! 
Вітаю зі святом Великодня! Бажаю божої благодаті та духовної гармонії! 
Нехай ангел-охоронець огорне вас своїм крилом та захистить від життєвих негараздів, додасть сил і натхнення жити, творити, розвиватися!!!

Музика, яка змушує замислитися...

14.04.17

Із прийдешнім святом! Рецепти великодніх пасок для юних господинь

Експрес-урок до ВелИкодня

Дякую за 70 000 переглядів!


Страсна п'ятниця


У цей день категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ працювати по дому. Ті, хто займається пранням, прибиранням, шиттям беруть на себе великий гріх – необхідно тільки поститися і молитися, згадуючи страждання Христа. Великим гріхом вважається робота на землі. У цей день не можна нічого садити. Кажуть, якщо посіяти пшеницю або посадити щось у цей день, то врожаю не буде. У Страсну п’ятницю необхідно утриматися від вживання алкоголю і плотських утіх. Люди, які напиваються в цей день ризикують стати алкоголіками. Діти, зачаті в Страсну п’ятницю, народжуються хворими або в майбутньому стають злочинцями. Щоб зберегти здоров’я необхідно відмовитися в Страсну п’ятницю від стрижки, фарбування волосся і взагалі будь-яких косметичних процедур. Веселитися в день всесвітньої скорботи абсолютно не вітається. У Страсну п’ятницю не можна плювати на землю: хто плюне на землю – від того на весь рік всі святі відвернуться. Не можна прати в Страсну п’ятницю. Існує повір’я, що якщо в цей день випрати білизну і вивісити сушитися, то на ній з’являться сліди крові. Готувати теж небажано. Не можна торкатися  гострих металевих предметів, різати (хліб можна тільки ламати).
Простіть мене, учні, колеги, друзі, за всі гріхи, свідомі й несвідомі!

Всеукраїнський конкурс навчально-методичних розробок з прав людини (уроків та виховних заходів)

Перевірте себе

"Персонажі драми-феєрії "Лісова пісня" Лесі Українки" (авторка - Крупка Юлія).
https://learningapps.org/display?v=p5wwqhii217

07.04.17

Благовіщення


У цей день господині випікали коржі у формі пташок та годували ними пташок, щоб привернути щастя у сім’ю, а в дім – достаток. У цей день ніхто не працював. Для народу влаштовувалися гуляння з хороводами, де своїми піснями й завзятими коломийками зазивали Весну-красну. Розкладали величезні багаття, виносили і палили старі солом’яні матраци та подушки. 
У цей день НЕ МОЖНА працювати; одягати новий одяг (інакше зіпсується швидко й зноситься); починати справи, бо порожніми будуть; їхати кудись, бо будуть неприємності; давати у борг, бо щастя віддасте своє і везіння; різати, інакше справи зашиєте і щастя погубите. Потрібно на Благовіщення Господа прославляти, молитви читати, душу очищати, за образи прощати.
 До церкви йшли, щоб там просфору отримати. Їли лише шматочок, а решту весь рік берегли, бо він мав цілющу силу: давали хворим, худобі, висівали в землю. Вода, освячена на Благовіщення, мала цілющі властивості. Також перепалювали в печі сіль, яка допомагала в зціленні багатьох недуг. Щоб злі духи не проникали в дім і не торкалися одягу господарів, їх обкурювали гілочками сухих рослин. Адже саме на Благовіщення з нір і щілин погрітися на сонечку виповзали змії . Але туди, де провели обряд обкурювання, вони не заповзали, боялися.У мішок або діжку, наповнену зерном, ікону ставили і просили благословення на багатий урожай, виконання сокровенного бажання. 
Народна прикмета: який день на Благовіщення, такий і на Великдень прийде.

05.04.17

Весняні святкові вихідні

В Україні у квітні-травні буде шість "додаткових" вихідних днів на честь державних свят. 
Весняні вихідні дні:

 - 16 і 17 квітня для святкування православної Пасхи,
 - 1 і 2 травня - на честь Дня міжнародної солідарності трудящих,
 - 8 і 9 травня - передсвятковий день, який потрібно буде відпрацювати у суботу 13 травня, і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Залишилося 14 годин до написання директорської контрольної роботи у формі ЗНО!!!



День народження Рафаеля Санті

28 березня чи 6 квітня 1483 р. народився Рафае́ль Са́нті, італійський живописець, графік, скульптор і архітектор епохи Відродження. Автор картин: «Сікстинська Мадо́нна» (знаходиться в Галереї старих майстрів (Дрезден)), «Мадонна Конестабіле», «Сон лицаря» (Лицар на перетині шляхів), «Заручини Діви Марії».



03.04.17

4 квітня - Міжнародний день Інтернету

Перевірка знань та вмінь учнів 11 класу з української мови (тема "Синтаксис")

Для учнів ІІ курсу класу української філології
51 запитання теоретичного характеру, 43 запитань практичного характеру.
Дивитися тут:

Завдання та відповіді пробного ЗНО з укр. мови та літ. 2017 р.