27.02.17

Виховний захід "Сім’я без ґендерного насильства – основа гармонійних взаємин між чоловіком і жінкою"

Дякую, мої любі ліцеїсти, учні класу укр. філ. та ін. філ., за активну участь у проведенні виховного заходу "Сім’я без ґендерного насильства – основа гармонійних взаємин між чоловіком і жінкою". Сучасна поетеса з Вінниччини Наталія Погребняк писала: «Ти і я – жива вода, Що проб’ється крізь каміння». Хочу вірити, що серця всіх закоханих будуть вічно битися в унісон, силою почуттів проб’ють міцне каміння різноманітних перипетій долі, докотять камінь щастя до вершини гори, котра має назву «Сімейна ґендерна гармонія». Бажаю всім вам, щоб ви та ваші близькі люди ніколи не зустрічалися віч-на-віч із насильством, щоб щирі й вірні серця завжди були наповнені ґендерною рівністю, любов’ю та щастям.

 Відео



















Відеододаток до виховного заходу


День народження Миколи Ґе

15 (27) лютого 1831 р. на хуторі Іванівський (нині село Шевченка) Бахмацького району Чернігівської області народився Мико́ла Микола́йович Ґе — український і російський живописець, майстер портретів, історичних і релігійних полотен. Життя і творчість митця пов'язані з Україною: із 1876 р. проживав на Чернігівщині, багато викладав в українських художніх школах, допомагав талановитій молоді, фінансово сприяв відкриттю пам'ятника Миколі Гоголю в Ніжині.


«Тайна вечеря» (1863)
«Вісники Воскресіння» (1867)
«Смерть Віргінії» (1859)
Сюжет картини «Смерть Віргінії» взято з однойменної трагедії Альф'єрі,: старий римський воїн Луцій Віргіній убиває рідну доньку Віргінію, щоб урятувати її честь від Аппія Клавдія, який оголосив дівчину своєю рабинею. Народ, обурений цими подіями, підняв повстання проти тиранії.
«Суд царя Соломона» (1854)

26.02.17

Притчі, життєві історії, які змусять вас змінитися на краще

27 лютого - Прощена неділя

Мене простіть і вас прощаю,
Хай Бог прощає нам усім.

Солодка Масляна вщухає.

Весна іде в усій красі.

З душі знімаємо каміння,
Хай крила виростають знов!
Усім нам віри і терпіння,
В серцях надія і любов.

***


Душа вже каяття бажає,
Неділя Прощена – пора.

Піст Великодній наступає,
І зупинитись треба нам.

І попросить в усіх прощення,
Кого образив, засмутив,
Щоб дав Господь благословення,
Щоб душу й серце просвітив.

І кривдників своїх прощаю,
І не тримаю більше зла,
Хай до небес душа злітає
І на добро думки й діла!

24.02.17

Сприйняття повісті О. Кобилянської «Земля» режисером Мирославом Гринишином

Цікаве про Ольгу Кобилянську

День Святого Власа

24 лютого – День Святого Власа. Це українське свято на честь мученика Власа, покровителя худоби, а особливо корів. Селяни служили по дворах молебні, вносили образ святого мученика в стайню або загороду, окроплювалм худобу свяченою водою та обкурювали ладаном, «щоб скот добре плодився та не хворів». Молодиці в день святого Власа ходили в шинок, а опісля били своїх  чоловіків днищем, «щоб воли були слухняні».

23.02.17

"Сім'я без гендерного насильства – основа гармонійних взаємин між чоловіком і жінкою" (виховна година з ґендерного законодавства ХІХ-ХХІ ст. та укр. літ.) (автор - Бутурлим Т.І.)

Презентацію виховного заходу можна переглянути тут:

Вірш про кохання (автор вірша - Сизенко Валентина, автор відеоролика - Бутурлим Т.І.)

Текст вірша читали учні І курсу класу української філології

Вірш про гендерне насильство (автор - Бутурлим Тетяна Іванівна)

22.02.17

Оголошення

Шановні колеги!
Запрошую вас на відкриту виховну годину з ґендерного законодавства ХІХ-ХХІ ст. та укр. літ. "СІМЯ БЕЗ ҐЕНДЕРНОГО НАСИЛЬСТВА – ОСНОВА ГАРМОНІЙНИХ ВЗАЄМИН МІЖ ЧОЛОВІКОМ І ЖІНКОЮ"
яка відбудеться в контексті науково-методичного семінару 
"Упровадження педагогіки успіху у виховну роботу закладу".
Початок - 10.00 год. 23.02.2017 р.
Місце проведення - Ніжинський обл. пед. ліцей Чернігівської обл. ради, аудиторія № 6.
 На вас чекають неперевершені емоції, душевне піднесення та пробудження бажання побудувати гармонію у власній сім'ї.
Із повагою Бутурлим Т.І.

21.02.17

Вивчаймо рідну мову з Лепетуном

Диктант від "Мова - ДНК нації"

Виконати й перевірити його можна тут: https://ukr-mova.in.ua/duktantu/nezabudka

Міжнародний день рідної мови

Починаючи з 2000 року, у всьому світі відзначають Міжнаро́дний день рі́дної мо́ви. ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи, оскільки 6000 розмовним мовам світу загрожує зникнення. Історія цього свята повязана з трагедією Пакистані.1952 р. тогочасна влада проголосила урду (розширене перське, арабське письмо, пишеться справа наліво) єдиною державною мовою цієї країни, хоча рідною вона була лише для 3 % населення. Це було негативно сприйнято, особливо на сході, де майже винятково розмовляли бенґальською мовою. 21 лютого 1952 року, під час демонстрації протесту в Дацці, поліція та військові вбили кількох студентів-демонстрантів. Після проголошення незалежності Східного Пакистану (Банґладеш) 1971 року, цей день відзначають в країні як день мучеників.
Пям'ятник жертвам боротьби за статус бенґальської мови, 
установлений на території університету в Дацці
https://uk.wikipedia.org/wiki/Міжнародний_день_рідної_мови



18.02.17

Курс «Історія» має бути переосмислений у змісті та способі викладання

Привітання Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з Міжнародним днем жінок та дівчат у науці

 Шановні колежанки!
Уже другий рік поспіль світ відзначає Міжнародний день жінок та дівчат у науці.  Наука – важка і серйозна сфера, вона потребує високих розумових здібностей, сконцентрованості та відданості своїй справі. Інакше кажучи,  вона  просто створена для жіноцтва.
Впровадження гендерної рівності в усі сфери людського життя – стратегічна ціль, яку поставили собі усі прогресивні країни світу. Згідно з позицією ООН,  “наука та гендерна рівність є невід'ємними складовими процесу досягнення цілей сталого розвитку”.
Талант не має статевих, національних чи ідеологічних обмежень. Єдине, що може стати на його перешкоді – страх та непевність у власних силах.  Саме тому я закликаю усіх українських жінок і дівчаток – не обмежуйте себе стереотипами. Якщо ви відчуваєте схильність та бажання зв’язати своє життя з наукою – робіть це. Можливо, цей вибір не лише зробить щасливими вас, а й дасть людству видатну науковицю, напрацювання якої змінять світ.
Окремо хочу побажати великих звершень, невичерпної творчої енергії та успіхів жінкам, що вже обрали науку своїм життєвим шляхом. Нехай вас не полишає натхнення та сили, бажання шукати відповіді на питання, що постають перед людством.
Зі святом!
Із повагою Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич
“Сьогодні Академія педнаук втратила монополію на розробку навчальних програм. Ми переконані, що ядром та агентами змін, від яких найбільше залежить успіх оновлення навчальних програм сьогодні та впровадження реформи Нова українська школа, є саме вчителі практики. Вчителі, які готові бути активними, які відвідують такі заходи як ця вчительська (не)конференція і діляться досвідом один з одним. Ми дуже сподіваємося, що ви користуватиметеся відкритістю, яку зараз демонструє Міністерство та братимете активну участь у реформуванні освіти”,-  наголосила Лілія Гриневич.

Безкоштовна підготовка до ЗНО

17.02.17

Дякую за 50000 переглядів мого блогу "Шлях до самовдосконалення сучасного педагога"!


Цікаві міні-дослідження ліцеїстів з української літератури

Сьогодні, 17.02.2017 р., учні І курсу, класу іноземної філології, на уроці української літератури представили результати групової роботи, пов'язаної з гендерним насильством: 
1. Статистичні дані насильства в українській сімї за останніх 5 років.
2. Аналіз співвіднесення законодавчих актів, спрямованих на захист прав чоловіка, жінки та сім’ї в цілому (Конституція України, Цивільний кодекс України).
3. Співвіднесення персонажів вивчених у 10 класі художніх творахсхильних  / не схильних до ґендерного насильства, здатних  /  не здатних створити гармонійну сім’ю.
Через тиждень продовжимо обговорювати дану проблему. 

14.02.17

Презентація ліцеїстами міні-проектів з української мови та інформатики

Місяць тому ліцеїсти отримали групові завдання з української мови та інформатики:
  1. Підрахувати кількість простих і складних речень (ССР, СПР, СБР, СР із різними видами звязку) в оповіданнях В. Сухомлинського.
  2. Проаналізувати в 10 українських піснях чи віршах, 30 українських прислівях, приказках  чи афоризмах про кохання, сімю  співвіднесення слів/словосполучень, що виражають негативне та позитивне ставлення до особи протилежної статі.
  3. Підрахувати в поетичних творах кількість слів/словосполучень, пов’язаних із відчуттям щастя та станом відчаю, розпачу ліричного героя/героїні.
Авторами найкращих міні-досліджень стали 
Кантур Аліна, Карпенко Анна, Колешня Ольга, Харченко Вікторія
Роботи можна переглянути тут: