28.05.18

Тести з теми "Фонетика", "Орфоепія"


Авторка - Бутурлим Тетяна Іванівна
Тест 1
Зареєструйтесь на сайті "Go Pollock" gopol.ly/G8ZRD, уведіть код гри G8ZRD, виконайте тест "Фонетика".

Тест 2
Зареєструйтесь на сайті "Triventy", уведіть код гри 85714, виконайте тест "Орфоепія" http://triv.in/85714

Сертифікат про завершення курсу "Go Pollock на сучасному уроці" (28.05.2018)


"50 відтінків" професії вчителя

Ніжинський освітній уїкенд був надзвичайно цікавим і насиченим!!!

Створення тестів із допомогою програми "Triventy"

Створення тестів із допомогою програми "Plickers"


26.05.18

Участь у тренінгу Катерини Литвин "Освітній простір покоління Z: нові виклики" (26.05.2018)





Участь у тренінгу Юрія Гайдученка "Інноваційні освітні інструменти сучасного вчителя" (26.05.2018)





 


 

UNIT Factory

UNIT Factory - єдиний в Україні навчальний заклад, що працює за стандартами інноваційної французької Школи 42. Тут навчають програмувати, працювати в команді та знаходити неординарні рішення. Тут  немає вчителів, конспектів або лекцій. Під час відбору не враховуються дипломи або результати ЗНО. Усе залежить лише від ваших здібностей і мотивації. І навчання безкоштовне для всіх студентів.

Відповіді на тест ЗНО з української мови та літератури

25.05.18

Успіхів вам, мої бджілки-науковиці!!!

  
   



Вітаю зі Святом останнього дзвоника!

Любі ліцеїсти! Вітаю зі Святом останнього дзвоника! Хочу побажати, щоб цей дзвоник періодично лунав у серці, нагадуючи про важливу місію, покладену на вас, - стати Особистістю, реалізуватися в усіх сферах, уміти пережити щасливі миті життя! Нехай усі ваші плани здійсняться! Бажаю, щоб вас оточували лише доброзичливі друзі-порадники! Живіть, розивайтеся, пам'ятайте: ви - особливі!!!

24.05.18

Global Teacher Prize Ukraine: Розкажи про свого вчителя!!!

Увага-увага! 🤩
До останнього дзвоника і періоду випускних Global Teacher Prize Ukraine запускає флешмоб #вчительмогоуспіху. Запостіть фотографію зі свого випускного або останнього дзвоника, розкажіть про вчителя чи вчительку, які вплинули на ваше життя, і не забудьте номінувати за посиланням globalteacherprize.org.ua
А ми будемо ділитися з вами протягом наступних кількох тижнів найбільш надихаючими історіями! 😀🌠
Долучайтеся! Давайте разом скажемо «Дякую» вчителям!

ЗНО з української мови та літератури складено!!!

Цьогоріч завдання були дещо ускладнені, тому є над чим замислитися 10-класникам. Представлений цікавий текст для аналізу (до того ж завдання доступні). Числівник, який завжди переслідував вас у тестах, на ЗНО-2018 був поблажливим. Підступними виявилися відокремлені означення, синоніміка простого речення, односкладне називне та неповне двоскладне речення, фразеологізм "тримати в чорному тілі" (суворо поводитися з ким-небудь, позбавляти свободи дій). 
Завдання на уважність - 37: "Зачинателем нової української прози називають...". Мабуть, більшість, побачивши у варіантах Котляревського, вибрали саме його, але Котляревський - це "зачинатель нової української літератури", а Г. Квітка-Основ'яненко  - «батько української прози», «перший український повістяр», «перший сентименталіст української літератури». 
Вірш "Ви знаєте, як липа шелестить" П. Тичини належить до пейзажної та інтимної лірики, але в 51 завданні необхідно було вибрати зразок інтимної лірики. Що робити в такому випадку? "Задивляюсь у твої зіниці" В. Симоненка, «Любіть Україну!» В. Сосюри  - громадянська лірика, «Ти знаєш, що ти – людина?» В. Симоненка - філософська,  "Блакитна Панна" М. Вороного - пейзажна. Отже, вибираємо поезію "Ви знаєте, як липа шелестить".
Ну а власне висловлення - подарунок долі ("Що ж мотивує нас до дії більше - віра в себе чи впевненість у підтримці друзів, рідних, однодумців?"). Недаремно я у вас протягом двох років формувала позитивне мислення, життєстійкість. Сподіваюся, що ви легко впоралися з цим завданням.
Успіхів усім! У кого виникли запитання - пишіть. Я також разом із вами виконала всі 58 завдань!!!

Завдання ЗНО з української мови та літератури 2018 р.

23.05.18

Безкоштовний онлайн-курс «Недискримінаційний підхід у навчанні» на EdEra

"Академія ігрових технологій навчання української мови"

27 жовтня 2018 року відбудеться науково-методична НЕ-конференція «АКАДЕМІЯ ІГРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ». Програма заходу передбачає два загальні тренінги + три майстер-класи за вибором учасника.
Провідний спікер заходу – Олександр Миколайович Авраменко.
Учасникам надаються: сертифікат, обліковий запис у хмарних ресурсах, навчально-методичний посібник та безцінний досвід.
Анотації майстер-класів та інформація про тренерів – на нашій сторінці в соціальних мережах https://www.facebook.com/events/208286236646971/.
Реєструватися до 15 вересня 2018 року через google-форму, розміщену на сторінці заходу, або надіславши реєстраційну форму на адресу: 04212 м. Київ - 212, вул. Маршала Тимошенка, б. 13-Б, кабінет 215-А.
Реєстраційна форма:
 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeA94HJ2CB54_GQyNc4vrp3i7bEZ_SLVHLrxnRicUym6a5MXg/viewform 

Вебінар А. Баєвої "Сторітеллінг – мистецтво цікавої розповіді, або як уникнути одноманітності на уроці"

Рід іменників (асоціації)

Історії відмінників, тих, хто склали ЗНО на 200 б.

10 фішок творчого завдання ЗНО (А. Огойко)

Презентація книг Алена Безансона та споминів Ігоря Качуровського в НДУ імені М. Гоголя

Ален Безансон. Свята Русь / переклад із фр. Т. Марусика. - К.: ТОВ Вид-во "Кліо", 2017. - 112 с.
Ігор Качуровський: спомини і постаті / упор., передм., прим. О. Бросаліної. 
К.: ТОВ Вид-во "Кліо", 2018. - 608 с. 




22.05.18

Онлайн-консультація О. Авраменка

Онлайн-тести 2013 р.

Стаття у "Вікіпедії"

Як правильно: бажаючий чи охочий, завідуючий чи завідувач? Активні дієприкметники в українській мові (А. Огойко)

1. Активні дієприкметники, які можна замінити прикметником:бажаючі складати ЗНО – охочі складати ЗНОблукаючий сюжет – мандрівний сюжетвідстаючий учень – відсталий ученьводоплаваючі птахи –  водоплавні птахиворогуючі стороки – ворожі сторонивражаючі результати – разючі результатидіючий вулкан – активний вулкандіючий закон – чинний закондомінуючий мотив – домінантний мотивдрукуючий пристрій – друкувальний пристрійдумаюча, мисляча людина – вдумлива людиназахоплюючі краєвиди – захопливіпривабливізвабливіпринадні краєвидизволожуючий крем – зволожувальний кремзворушуюча зустріч – зворушлива зустрічзнаюча людина – тямуща людиназникаючі види – напівзниклі видижиттєстверджуючий настрій – життєствердний настрійіснуючий план роботи – даний план роботикоординуючий центр – координаційний центріснуючі кордони – сучасні кордониіснуючі методи – наявні методимиючі засоби – мийні засоби або засоби для миттянаступаюче свято – прийдешнє святообезболюючий засіб – знеболювальний засіботочуюче середовище – навколишнє середовище (довкілля)пануюча ідея – панівна ідеяпереконуючий доказ – переконливий доказпідростаюче покоління – молоде поколінняправляча еліта – керівна елітаприваблююча пропозиція – приваблива пропозиціяуточнюючі члени речення – уточнювальні члени реченняхвилюючі слова – зворушливі слова2. Активні дієприкметники, які можна замінити іменником:акомпануючий – акомпаніаторвиступаючий – доповідач, лектор, промовецьвідпочиваючий – відпочивальниквіруючий – вірянинголовуючий – головазавідуючий кафедрою – завідувач кафедрикеруючий – керівникконтролюючий – контролероточуюче середовище – довкілля (навколишнє середовище)оточуючі люди – оточення (люди навколо)подорожуючий – подорожній і мандрівникпотопаючий – потопельникпочаткуючий – початківецьпрацюючий – працівник3. Активні дієприкметники, які можна замінити іменником-прикладкою:збираюча лінза – лінза-збирачлідируюча команда – команда-лідерпочаткуючий поет – поет-початківець4. Активні дієприкметники, які можна замінити словосполученням:люблячий тебе – з любов’ю до тебеперебуваючий на ремонті – поставлений на ремонтперебуваючий у відрядженні – у відрядженністоячі місця – місця для стояннясидячі місця – місця для сидіння5. Активні дієприкметники можна замінити конструкцією з “що…”, “який…”:знаючий фізику – який знає фізикуперебуваючий за кордоном – що перебуває за кордономпрацюючий у великій компанії – який працює у великій компанії

21.05.18

ЗНО для вчителів ("На урок")

Міністерство науки і освіти України продовжує вводити реформи та змінювати навчальний процес. Однак на впровадженні НУШ новації не закінчуються, зміни чекають і на вчителів.  Міністерка освіти зазначила, що сертифікація вчителів розпочнеться у 2019-2020 роках. Зараз у міністерстві працюють над змінами правил та вимог до вчителів.  Педагогам запропонують скласти тести у вигляді зовнішнього незалежного оцінювання, який налічує декілька частин: завдання з предмету викладання, запитання щодо методик роботи та особливостей вікової психології дітей. Відповідатиме за проведення вчительского ЗНО Державна служба оцінювання якості освіти. Після цього представники ДСЯО перевірять якість роботи педагога на місці.  Спочатку сертифікація буде цілком добровільною справою, а вчителі, які її успішно пройшли, отримуватимуть надбавку до заробітньої платні в розмірі 20%. До то ж ці педагоги будуть зобов’язані ділитися з іншими вчителями власним професійним досвідом.

Уроки медіаграмотності: вчимо школярів аналізувати новини та вирізняти фейки

Як навчитися вчитися та подолати синдром фіксованого мислення

Що взяти із собою на ЗНО?

До Дня добра (23 травня) учні підготували відеоролики про свої добрі вчинки

19.05.18

Звітую про результати опитування щодо особливостей підготовки до ЗНО


17 травня 2018 р. я провела опитування старшокласників (кількість респондентів - 43). Мета - проаналізувати динаміку рівня знань та вмінь ліцеїстів з української мови та літератури, визначити "плюси" й "мінуси" моєї педагогічної діяльності.
Для учнів у підготовці до іспиту найважливішим є вивчення правил (8 – 15% ), розуміння матеріалу (7 – 13%), запам’ятовування (6 – 12%), практичні завдання (6 – 12%), систематизація вивченого (5 – 10%), виконання тестів (4 – 8%), теоретичні знання (4 – 8%), прочитання творів (4 – 8%), уміння писати власне висловлення (2 – 4%), а також внутрішня мотивація (1 – 2%), концентрація уваги (1 – 2%), уміння вчитися (1 -  2%), уміння застосовувати знання на практиці (1 – 2%), працелюбність (1 – 2%), гарні конспекти (1 – 2%).
Учні протягом навчання в ліцеї підвищили рівень знань та вмінь на 1 б. (укр. мова: 17 – 40%; укр. літ.:  13 – 30%), 2 б. (укр. мова: 9 – 21%; укр. літ.: 5 – 12%), 3 б. (укр. мова: 2 – 5%; укр. літ.: 8 – 19%), 4 б. (укр. мова: 2 – 5%; укр. літ.: 1 – 2%), 7 б. (укр. мова: 0 – 0%; укр. літ.: 1 – 2%), підтримали попередній високий чи достатній рівень (укр. мова: 10 - 23%;  укр. літ.: 14 – 33%), знизили на 1-2 б. (укр. мова: 3 – 7%;  укр. літ.: 1 – 2%).
Підвищити рівень знань та вмінь допомогли професіоналізм та інтерактивна методика вчителя (14 – 20%), тести (10 – 14%), книги (6 – 9%), тренувальні вправи (4 – 6%), конспекти (3 – 4%), читання текстів (3 – 4%), відеоуроки (3 – 4%), самопідготовка (3 – 4%), презентації вчителя (2 – 3%), правопис (2 – 3%),  віра в учнів ( 2 – 3%), плідна праця (2 – 3%), репетитор (1 – 1%), контроль (1 - 1%), уроки (1 - 1%), спецкурси (1 - 1%), читання критики до творів (1 - 1%), позитивні афірмації (1 - 1%), старанність (1 -1%), повторення вивченого (1 - 1%), виконання всіх завдань (1 - 1%), створення лепбуків (1 – 1%), робота над собою (1 – 1%), бажання навчатися (1 – 1%), інтерактивні вправи, ігри (1 – 1%), 3 учнів не змогли відповісти.
Мою роботу щодо підготовки до ЗНО старшокласники оцінили на високий (12 б. – 11 (25%), 11 б. – 4 (9%), 10 б. – 9 (20%), «усе задовольняє» (3 – 7%), «застосовує новаторський підхід до навчання» (2 – 5%), «постійно все повторюємо – і це корисно» (2 – 5%), «дала багато знань та вмінь, які знадобляться в майбутньому» (1 – 2%), «оцінюю високо, навчила робити багато чого нового  й корисного» (1 – 2%), «відмінно» (1 – 2%), «оцінюю високо, креативна» (1 – 2%), «креативно підходить у процесі підготовки до заняття» (1 – 2%), «учитель викладається наповну, намагається покращити наші знання» (1 – 2%), «використовує асоціативний метод, творчі завдання» (1 – 2%), «намагається донести до нас інформацію цікавими способами» (1 – 2%), «ефективно готує до ЗНО» (1 – 2%)) та достатній  рівень (9 б. – 2 (5%), 8 б. – 1 (2%) , 7 б. – 1 (2%)).

17.05.18

Метафора, метонімія, синекдоха – у чому відмінність? (А. Огойко)

Лепбуки "Прислівник" (автори - учні І курсу, класу української філології)











Відеоурок "Види складнопідрядних речень" (+ конспект + тест) (авторка - А. Огойко)

Шановні ліцеїсти! Дякую вам за активність, бажання навчатися, уміння продукувати креативні ідеї, тісну співпрацю! Бажаю, щоб у майбутньому ви досягли своєї мети, щоб усе заплановане обов'язково здійснилося!

16.05.18

Тести ЗНО онлайн з української мови з коментарями (сайт оsvita.ua)

Платформа онлайн-курсів EdEra запустила сервіс «ЗНО платформа» для самостійної підготовки майбутніх абітурієнтів

Сервіс містить тести, підказки та авторські рішення для кожного завдання та дозволяє будь-кому якісно підготуватися до ЗНО. 
Перейти на сайт "ЗНО-платформа"http://zno.ed-era.com/exam/question/1

Цитати для творів ЗНО (авторка - А. Огойко)

Вебінар І. Максимової «Навчитись вчитися: мислення зростання — основа розвитку учнів» (16.05.2018)

13.05.18

Сайт "Вікімедіа Україна"

Тести за новелою "Три зозулі з поклоном"

Практичне завдання для ліцеїстів І-ІІ курсів класу укр. філ.

  1. Зареєструватися на сайті "Вікіпедія".
  2. Зайти за посилання на "Вікіпедію"https://outreachdashboard.wmflabs.org/courses/Вікімедіа_України/Редагування_тексту_ліцеїстами?enroll=fjlqyerc
  3. Відредагувати статтю (індивідуальні завдання): відкрити вікістаттю про одного з українських письменників, виявити в ній помилки, відредагувати в письмовому вигляді, проаналізувати типи помилок, представити результати свого дослідження, унести правки до вікістатті.

29 відеохвилинок до Дня Європи (авторка - Бутурлим Т.І.)

 Австрія https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquUkZ0Ri16QTdKeTA/view?usp=sharing                  Бельгія https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzqucm5IY1hIVlZNVXc/view?usp=sharing             Болгарія https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquUktpMVRkaE45MUU/view?usp=sharing 
Велика Британія https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquOS1yUFhJTFJJSkk/view?usp=sharing
 Греція https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquYkdpM2RtTFFVTzA/view?usp=sharing   Данія https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquY0FzNXdxWm9yZEU/view?usp=sharing                                                                                                                                 Естонія https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzqubHRCNWpjTzFxU28/view?usp=sharing                                                                                                                                  Іспанія https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquSnpVUUZ1b085czg/view?usp=sharing                                                                                                 Ірландіяhttps://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquWWtKcE1kOWtZdWs/view?usp=sharing                                                                                                                                   Італія https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquYUNvZlVibnVyTTQ/view?usp=sharing 
Кіпр https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquTW5TY1duVG1GdHM/view?usp=sharing                                                                                                                           Латвія https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquWUlWSjAyVEJsY0U/view?usp=sharing  
Литва  https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzqubW1kT2VHS3MxWDg/view?usp=sharing                                                                                                                             Люксембург https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquZDF3aG1aRzhLV00/view?usp=sharing                                                                                                                                 Мальта https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquT1FOclpPWlBfWnM/view?usp=sharing                                                                                                                           Нідерланди https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquYXVmZUJmbF96dU0/view?usp=sharing                                                                                                                            Німеччина https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzqubXJER3VWTGt4LUE/view?usp=sharing                                                                                                                                  Польща https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquOEJTRlItXzlNTWs/view?usp=sharing 
Португалія    https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquNW9WRW11b1JQbXM/view?usp=sharing                                                                                                                                  Румунія https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzqueFc1eTl0XzNFRjQ/view?usp=sharing                                                                               Словаччина https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquTjVpN3U4d2dBdFE/view?usp=sharing    Словенія https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquVDlBbG90MXpPSkU/view?usp=sharing                                                                                                                                 Угорщинаhttps://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquVGVFMG96dzh6RnM/view?usp=sharing                   Фінляндія https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzqubl9VVU9DMktubGc/view?usp=sharing                                                                                                                                Франція https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquZVJqMUwtNkV4OEk/view?usp=sharing                                                                                                                                   Хорватія https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquSzA0WWhYVGNhOFE/view?usp=sharing                     Чехія https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquS2NKWkdpTmdwU1k/view?usp=sharing                                                                                                                                       Швеція https://drive.google.com/file/d/0B_0PzmvDEzquR1VMaS1KOWUyTGc/view?usp=sharing 
Україна https://www.youtube.com/watch?v=d6jBdkDTItU